Dziękujemy!

4.10.2021r.

Podsumowanie akcji charytatywnej „Opatrunek na ratunek”

Właśnie zakończyła się akcja charytatywna „Opatrunek na ratunek”, której celem była pomoc szpitalom misyjnym w Afryce. Udało nam się zebrać ponad tysiąc artykułów.
Na czas dwóch tygodni nasza szkoła zamieniła się w miejsce, które szczególnie otwiera swe serce dla misji. W dniach od 20 września do 4 października katecheci wraz z wychowawcami świetlicy prowadzili akcję charytatywną „Opatrunek na ratunek”. W naszej szkole pojawiły się okolicznościowe plakaty, a każdego dnia można było zobaczyć grupę pełnych entuzjazmu uczniów przemierzających szkolne korytarze ze specjalnym pudełkiem. Z pewnością również każde dziecko ze świetlicy zauważyło stojący tam pojemnik czekający na dary. Już od drugiego dnia zaczął zapełniać się potrzebnymi artykułami. Szczególnie hojne były dzieci z klas młodszych. I tak naprawdę bez Waszego zaangażowania i otwartego serca, drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele, nie udałoby się nam osiągnąć aż tak wielkiego sukcesu. I za to Wam bardzo dziękujemy! Uczniowie przynosili pojedyncze rzeczy, a także całe reklamówki z artykułami. Jesteście wspaniali! Dzięki Wam udało nam się zebrać aż ponad 1000 artykułów, w tym między innymi: 328 par rękawiczek, 214 różnych opasek, 188 strzykawek, 73 igły, 43 kompresy, 35 gaz, 34 butelki z wodą utlenioną i wiele innych. Wszystkie dary trafią do Poznania do Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, a stamtąd powędrują do Afryki. Zaopatrzą misyjne szpitale, w których lekarze często pracują w bardzo ciężkich warunkach. Dziękujemy także wszystkim uczniom zaangażowanym w tę akcję – tym, którzy ją ogłaszali, zbierali artykuły, segregowali je, liczyli, spisywali i pakowali. Choć trudno wymienić nam wszystkich na pewno szczególnie dużo pomogli uczniowie z klas: 3c, 4b i 5b. Wszystkim jesteśmy niezmiernie wdzięczni za bezinteresowną pomoc!
Organizatorzy akcji