PODRĘCZNIKI DO RELIGII

W ROKU SZKOLNYM 2024/2025
Katecheci zachęcają do kupienia podręczników do religii już w wakacje. Składają się z dwóch części.
Podręczniki do religii kupują Państwo sami. Uczulamy na to zwłaszcza rodziców uczniów klas pierwszych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze szkołą. Dzieciom będzie potrzebny także zeszyt w kratkę maksimum 32-kartkowy. Na pierwszej stronie wklejamy obrazek z wizerunkiem świętego lub Pana Jezusa. Zachęcamy, zwłaszcza w klasach młodszych, do przyklejenia naklejki z imieniem, nazwiskiem i klasą na okładkę podręcznika.
We wrześniu uczniowie przynoszą do szkoły na razie tylko pierwszą część podręcznika (ale prosimy, by od razu kupić dwie części).
Książki pochodzą z Wydawnictwa Święty Wojciech z Poznania. Uczniowie kupują także zeszyt do religii.

KLASY 1–3
KLASA 1
  • podręcznik z ćwiczeniami Pan Bóg jest naszym Ojcem (dwie części), redaktor ks. dr Paweł Płaczek, Wydawnictwo Święty Wojciech;
    (Nazwa podręcznik z ćwiczeniami oznacza, że podręcznik i ćwiczeniówka są w jednej książce!)
  • zeszyt w kratkę (maksymalnie 32-kartkowy);
KLASA 2
  • podręcznik z ćwiczeniami Chcemy poznać Pana Jezusa (dwie części), redaktor ks. dr Paweł Płaczek, Wydawnictwo Święty Wojciech;
  • zeszyt w kratkę (maksymalnie 32-kartkowy);
KLASA 3
  • podręcznik z ćwiczeniami Pan Jezus nas karmi (dwie części), redaktor ks. dr Paweł Płaczek, Wydawnictwo Święty Wojciech;
  • zeszyt 32-kartkowy w kratkę;

KLASY 4–8
KLASA 4
  • podręcznik z ćwiczeniami Pan Jezus jest naszym życiem (dwie części), redaktor ks. dr Paweł Płaczek, Wydawnictwo Święty Wojciech;
KLASA 5
  • podręcznik z ćwiczeniami Bóg szuka człowieka (dwie części), redaktorzy: s. Beata Zawiślak, ks. dr Marcin Wojtasik, Wydawnictwo Święty Wojciech;
KLASA 6
  • podręcznik z ćwiczeniami Jezus nas zbawia (dwie części), redaktorzy: s. Beata Zawiślak, ks. dr Marcin Wojtasik, Wydawnictwo Święty Wojciech;
KLASA 7
  • podręcznik z ćwiczeniami Bóg wskazuje nam drogę (dwie części), redaktorzy: s. Beata Zawiślak, ks. dr Marcin Wojtasik, Wydawnictwo Święty Wojciech;
KLASA 8
  • podręcznik z ćwiczeniami Mocą Ducha Świętego zmieniamy świat (dwie części), redaktorzy: s. Beata Zawiślak, Wydawnictwo Święty Wojciech;