Wybory do Samorządu Uczniowskiego

5.10.2021r.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

We wtorek 5 października br. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Największą liczbę głosów uzyskał i został przewodniczącym Stanisław Fogiel z klasy 8a, a jego zastępcą Magdalena Stanihauzer z klasy 8c.
Już od kilku wrześniowych dni w szkole trwała prezentacja kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Chętna młodzież przygotowała plakaty przedstawiające najważniejsze punkty ich programu. Każdy kandydat starał się czymś wyróżnić, wykazać pomysłowością i wnieść powiew świeżości. Z programami można się było zapoznać na gazetce Samorządu Uczniowskiego umieszczonej na korytarzu na pierwszym piętrze. Młodzież często zatrzymywała się tam na chwilę, by przeczytać bogate programy chętnych do podjęcia tego najważniejszego dla uczniów stanowiska. Wybory zaczęły się już wczesnym rankiem 5 października. Aby oddać głos uczniowie musieli pokazać legitymację. Należało zakreślić jednego spośród sześciu kandydatów. Byli nimi: Stanisław Fogiel, Nina Górecka, Nel Kacperczyk, Maja Olejnik, Magdalena Stanihauzer i Gabriela Wściubiak. Komisja przeliczyła głosy, a nowym przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Stanisław Fogiel z klasy 8a. Jak napisał w swojej wizytówce: „kocha rywalizację i wysiłek fizyczny” i pragnie, by ten rok „był pełen wspomnień i dobrych chwil”. Zastępcą przewodniczącego została Magdalena Stanihauzer z klasy 8c, której program zawierał pomysły mające na celu integrowanie społeczności szkolnej oraz wsłuchiwanie się w potrzeby innych uczniów. Serdecznie gratulujemy i życzymy wiele sił i zapału w pracy na rzecz naszej szkoły!