„Ze Zdrowiem”

14.01.2022r.

Szanowni Państwo,

zachęcamy do zapoznania się z biuletynem Narodowego Funduszu Zdrowia "Ze Zdrowiem"
Magazyn nr 5 jest poświęcony zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży.

Rodzice, nauczyciele i dyrektorzy znajdą w nim informacje dotyczące m.in.wspierania rozwoju psychicznego dziecka od pierwszych chwil jego życia, znaczenia życzliwości, rozmowy i bliskiej więzi dla zdrowia psychicznego dziecka, nauki samoakceptacji, przyczyn kryzysu psychicznego i reagowania na ten kryzys, wsparcia zapewnianego w szkole i poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami przygotowanymi przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Link do strony NFZ z biuletynami do pobrania:

W wydaniu nr 5 przeczytasz m.in.:
  • jak przez codzienne działania wspierać rozwój psychiczny dziecka od pierwszych chwil jego życia
  • jakie znaczenie dla zdrowia psychicznego dziecka ma życzliwość, rozmowa i bliska więź
  • jak nauczyć dziecko samoakceptacji
  • jakie sytuacje mogą wywołać kryzys psychiczny
  • jak reagować na kryzys psychiczny dziecka
  • jaki rodzaj leczenia oferuje system opieki zdrowotnej i jak z niego skorzystać
  • na jaką pomoc można liczyć w szkole i poradni psychologiczno-pedagogicznej
  • czym zajmuje się psycholog, psychiatra, psychoterapeuta

baner (png) 0.32mb, (Pobrań: 83)