W dniu 26 października na hali  Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się pierwszy turniej dwójek siatkarskich dziewcząt klas czwartych.
„Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki można dać dziecku - jest wykształcenie”
                                                                                                                Arystoteles
W dniu 13 października 2015 r w hali „Relax” odbyło się podsumowanie „Młodzieżowej Szkolnej Ligi OSiR 2014/2015 zorganizowanej dla uczniów piotrkowskich szkół.
15 września 2015r. w świetlicy szkolnej odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej "Ekoludek" dla klas III.
Szkolny Związek Sportowy podsumował współzawodnictwo sportowe za rok szkolny 2014/2015.
Szkoła Podstawowa Nr 16 zajęła 1 miejsce zdobywając 160 punktów, startując we wszystkich dyscyplinach sportowych przewidzianych kalendarzem Szkolnych Igrzysk Sportowych.
Kilkudziesięciu uczniów z piotrkowskich szkół otrzymało w czwartek nagrody Prezydenta Miasta za wybitne osiągnięcia w nauce.
FESTIWAL MINI PIŁKI SIATKOWEJ w ramach realizacji programu TRZYMAJ FORMĘ pod tegorocznym hasłem RODZINO - TRZYMAJ FORMĘ